נאות התיכון

סניף נאות התיכון מבית רשת גולדן קייר שמח להציג את השירותים המשלימים אותם ניתן לקבל במקצועיות ובשמחה מצוות המוסד הרפואי-שיקומי. 

פיזיותרפיה בשיקום גריאטרי

פיזיותרפיה היא מקצוע נלווה רפואה (פרה-רפואי), שמטרתו לאפשר השתתפות מרבית בתפקודים היומיומיים. תהליך השיקום הפיזיותרפי בנאות התיכון מתמקד בעבודה על פעולות יומיומיות בסיסיות כגון יכולת תזוזה במיטה, מעבר לישיבה, עמידה, הליכה ועוד.

צוות הפיזיותרפיה שלנו מומחה בנוסף לכך גם בהתאמת כסאות גלגלים, בהדרכה הנוגעת לטיפול באדם הסיעודי ובציוד שלו.

טוב לדעת

מטופל שהתקבל למחלקה עובר הערכה תפקודית, לפיה אנשי הצוות יבנו את תכנית הטיפול. לאחר מכן, מדי יום בימים א'-ה', יקבל המטופל טיפול פיזיותרפיה במשך שלושים דקות. 

הטיפול יהיה מיטיב ביותר בתמיכת בני משפחת המטופל, ותזכורות חוזרות ונשנות שיעוררו את המטופל ויחדירו לו מוטיבציה בזמנים שבהם המאמץ הפיזי והנפשי של תהליך הפיזיותרפיה קשה. 

אנחנו כאן בשבילכם ובשביל יקיריכם. לקראת השחרור ניתן להתאים תכנית לעבודה עצמאית ולקבל הדרכה לגבי תמיכה וסיעוד בבן המשפחה.

ריפוי בעיסוק בשיקום גריאטרי

ריפוי בעיסוק גם הוא מקצוע נלווה לרפואה, בו ניתן דגש על תפקודים יומיומיים בפן הקוגניטיבי והמוטורי. יחד עם שאר מקצועות הפרה-רפואה, ריפוי בעיסוק נועד להוביל את המטופל לרמת תפקוד גבוהה יותר. 

טוב לדעת

מטופלים הנמצאים במחלקת השיקום זכאים לקבלת טיפול ריפוי בעיסוק בין פעמיים לחמש פעמים בשבוע, כאשר כל טיפול אורך 30 דקות. כמות הטיפולים השבועית תיקבע בהתאם לתפקוד ולתכנית השיקום האינדיבידואלית של כל מטופל. 

אחת מהדרכים לבחון את תפקוד המטופל היא בעזרת בדיקה קוגניטיבית של תהליכי חשיבה – התמצאות, זיכרון, קשב וריכוז, יכולות שפתיות ועוד. 

לקראת השחרור מהמחלקה, יציע הצוות המקצועי המלצות על מנת להתאים את סביבת המטופל לרמת בטיחות ועצמאות מתאימה, כמו גם כזו שמונעת נפילות. 

נגישות