נאות המושבה נס ציונה: בית אבות המותאם לתשושי נפש

תשישות נפש היא הגדרה כללית לבעיות בתפקוד המוח המתרחשות כחלק מהתהליך הטבעי של ההזדקנות או בשל מחלות כמו דמנציה ואלצהיימר. קשישים תשושי נפש לעתים מתפקדים בצורה תקינה מבחינה פיזית, אך זקוקים להשגחה צמודה במשך מרבית היום. הסיבה לכך היא חשש מפני התקשות שלהם בביצוע פעולות יומיומיות או פגיעה עצמית לא מכוונת במהלך ניסיון לבצע פעולה בסיסית כמו ישיבה אכילה או הליכה. 

כיצד מזהים ירידה בתפקוד הקוגניטיבי בקרב קשישים?

בני משפחה וחברים קרובים יכולים לזהות את השלבים הראשונים של הופעת תשישות נפש. תחילה יבחינו בשינויים קלים בהתנהגות הקשיש. לעתים מדובר בשכחה של פרטים חשובים כמו קרוב משפחה שנפטר או חוסר יכולת לזהות אדם קרוב. בשלבים המתקדמים, עשויה להופיע התנהגות חריגה כמו ניסיון לאכול חפצים שאינם נועדו לאכילה. בכי או צחוק מוגזמים, פרנויה, הזיות או מחשבות אובדניות עשויים להיות חלק מתסמיני הירידה במצב הקוגניטיבי.

כיצד מומלץ לטפל בתשושי נפש?

לירידה בתפקוד הקוגניטיבי אין טיפול, ולמעשה מדובר בהתדרדרות הדרגתית. הפתרון הטוב ביותר הוא איתור מוסד מתאים או בית אבות לתשושי נפש, בו מועסק צוות מטפל בעל ניסיון בטיפול בקשישים שמצבם הקוגניטיבי מתדרדר. גולדן קייר נאות המושבה מספקים שירות למטופלים תשושי נפש הזקוקים לסיוע במחלקות הסיעודיות במוסד.

פעמים רבות הקשיש אינו מודע להתדרדרות מצבו. כאשר הוא מטופל במוסד מתאים כמו נאות המושבה נס ציונה, המרכז את השירותים הרפואיים, החברתיים והסיעודיים להם הוא זקוק, הוא יכול לתפקד טוב יותר בסביבה המוגנת, ולהעביר את ימיו בפעילויות המתאימות למצבו הפיזי והנפשי בכל זמן נתון.

כתיבת תגובה

נגישות