מה צריך לדעת על תהליך טיפול אונקולוגי?

המונח "אונקולוגיה" מתייחס לתחום החקר והטיפול במחלת הסרטן. הרופאים האונקולוגיים הם האחראים למעקב אחר התפתחות המחלה, הגודל של הגידולים, התפשטות הגידולים, בחירת הטיפול המתאים ומעקב אחר תגובת הגוף לטיפול והשפעת הטיפול על המחלה.

למה אנחנו רואים יותר חולי סרטן?

הסיבה הראשונה היא שבהווה גם קשישים ומבוגרים מקבלים טיפול נגד המחלה, בניגוד לעבר. התרופות החדשות בתחום מאריכות משמעותית את תוחלת החיים של חולי הסרטן ומגדילות כך את מספר החולים המקבלים טיפול בכל מכון אונקולוגי בו זמנית.

גורם נוסף לעלייה במספר החולים הוא ענף תיירות המרפא בישראל. מטופלים ממדינות אירופה, ארצות הברית וברית המועצות מגיעים לישראל בכדי לקבל טיפול במחלקות האונקולוגיות. מכון אונקולוגי המציע טיפול גם במסגרת של תיירות מרפא מצליח להתחזק כלכלית אך נאלץ להתמודד עם עומס גדול יותר של מטופלים.

אילו טיפולים קיימים?

ישנם מספר סוגים של טיפולים: כימותרפיה, הקרנות, טיפול ביולוגי, טיפול הורמונלי ועוד. כל טיפול מביא עמו יתרונות וחסרונות, רמת סיכון, והשפעה שונה.

תפקידו של האונקולוג הוא לשקול את כל האופציות, היתרונות והחסרונות יחד עם טיפולים משלימים ושאר מאפיינים של המטופל. לאחר שקלול כל הנתונים מציג האונקולוג בפני המטופל את אפשרויות הטיפול ואת ההמלצות שלו. בחירת הטיפול מתבצעת יחד עם המטופל בהתאם לנסיבות המקרה.

כתיבת תגובה

נגישות